دستورات و اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : انتخاب جراح بینی ، مهم ترین مسئله ای است که قبل از هر عمل جراحی بویژه اعمال جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی ؛ باید مورد توجه قرار گیرد.

به طور کلی می توان اذعان داشت که نتیجه دریافتی از عمل جراحی بینی به میزان قابل توجهی تحت تاثیر انتخاب جراح بینی می باشد و انتخاب نادرست در این زمینه ، نه تنها می تواند منجر به عدم حصول نتایج قابل قبول از عمل جراحی بینی گردد ؛ بلکه می تواند فرد را در معرض عوارض احتمالی ناشی از این جراحی ؛ از قبیل اختلالات تنفسی ، غیرقرینگی سوراخ های بینی ، کجی بینی ، سربالا شدن بیش از حد بینی و غیره قرار دهد.

از این رو متقاضیان جراحی بینی ، باید در خصوص انتخاب جراح بینی نهایت دقت خود را بکار گیرند.

افزون بر انتخاب جراح بینی ، موارد دیگری نیز وجود دارند که باید پیش از عمل بینی مورد توجه قرار گیرند و نباید از تاثیر آن ها بر روند جراحی و نتیجه عمل ، غافل بود.

در ادامه مقاله ؛ به برخی از مهم ترین اقداماتی که قبل از عمل جراحی بینی ، توجه به آن ها جزو ضروریات و آمادگی های پیش از عمل محسوب می شود اشاره نموده ایم.

اقدامات قبل از جراحی بینی

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی :

  • افراد باید حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل شرکت نموده و در ارتباط با اهداف و خواسته های خود از این جراحی با جراح منتخب شان گفتگو نمایند.
  • جراح بینی موظف است پیش از عمل بینی ، از سوابق پزشکی بیمار جویا شده و همچنین از وی در خصوص حساسیت های دارویی سوال نماید ؛ چرا که برخی بیماری ها و داروها می توانند سبب بروز اختلالاتی ، در حین عمل گردند.
  • به طور کلی جراح معالج ، یکسری آزمایشات مخصوص را برای بیمار تجویز می نماید که باید قبل از عمل انجام گیرند ؛ بیمار ملزم به انجام این آزمایشات پیش از جراحی می باشد و نباید در این باره سهل انگاری کند.
  • مصرف الکل و دخانیات از مواردی هستند که سبب گشاد شدن عروق خونی شده و فرآیند اکسیژن رسانی خون را مختل می کنند و می توانند موجب بروز خطرات جدی برای بیمار در حین عمل شوند ؛ لذا عموما توصیه می شود حداقل از 2 هفته قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات و الکل به طور کامل قطع گردد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

  • لازم به ذکر است که برخی داروها اعم از داروهای رقیق کننده خون ؛ نظیر بروفن ، ژلوفن ، آسپرین و غیره ؛ انعقاد خون را مختل نموده و در نتیجه به افزایش ریسک خونریزی در حین عمل می انجامند ، از این رو افراد باید از 2 هفته پیش از عمل نسبت به قطع مصرف این نوع داروها مبادرت نمایند.
  • ناشتا بودن در روز جراحی از دیگر مواردی است که قبل از عمل بدان تاکید بسیاری می شود ، زیرا در صورت پر بودن معده امکان بازگشت محتویات معده به حلق و مجاری بینی در طی عمل وجود خواهد داشت و این اتفاق می تواند فرد را در معرض خطرات جدی قرار دهد.

بنابراین افراد باید شب قبل از عمل ، شامی سبک میل نموده و از 8 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورده و نیاشامند.

  • عموما به افراد توصیه می گردد که شب قبل از جراحی بینی ، حتما استحمام کنند. دلیل تاکید بر این مسئله از آن جا است که استحمام تا چند روز بعد از جراحی بینی ممنوع می باشد.

در آخر این که افراد در روز عمل بینی ، باید حداقل به اتفاق یک نفر همراه به محل جراحی مراجعه فرمایند و نتیجه آزمایشات و سوابق پزشکی خود را نیز همراه داشته باشند.

درباره drkheradmand

با ما در تماس باشید
Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram