عمل بینی فانتزی

در حال حاضر ، تبلیغات گسترده در رسانه های غربی و فضای مجازی ؛ سبب ترغیب خیل کثیری از افراد بخصوص خانم های جوان ، به عمل بینی فانتزی شده است.

در عمده موارد ، زیباجویان محترم به دلیل عدم آگاهی کافی و شناخت دقیق از فرم بینی فانتزی و تنها به دنبال مدگرایی و پیروی از این تبلیغات کاذب ؛ خواهان یک بینی بسیار ظریف و کوچک هستند و  متاسفانه برخی از این افراد ، با وجود راهنمایی های جراح بینی ؛ باز هم بر انجام این عمل جراحی اصرار می ورزند.

عمل بینی فانتزی در چه صورتی مجاز است؟

به طور کلی مقصود از یک بینی ایده آل و خوش فرم ، بینی ای می باشد که معیارهای زیبایی شناختی در آن صدق کرده و در عین حال با سایر اعضای چهره ، هماهنگ بوده و تناسبات و هارمونی چهره را بر هم نریزد.

از این رو از منظر علم زیبایی شناسی ، کوچک کردن بینی با محدودیت هایی مواجه است و تنها در صورتی می توان نسبت به عمل بینی فانتزی اقدام نمود که اعضای دیگر صورت نیز با ویژگی های این مدل از بینی ، تناسب داشته و همچنین بینی فرد نیز به لحاظ  ساختاری ( استحکام غضروف و ضخامت پوست ) ، سبب محدودیت در انجام این جراحی نگردد.

توجه : عمل بینی به اصطلاح فانتزی ، در افرادی که شرایط فوق الذکر در آن ها صدق نکند ؛ هرگز گزینه مناسبی نخواهد بود و انجام آن در این افراد ، نه تنها از بُعد زیبایی شناسی موجب بروز مشکلاتی ؛ نظیر دفرمیتی های ثانویه بینی در آینده خواهد شد ؛ بلکه از لحاظ عملکردی نیز به مشکلات مختلفی ؛ از جمله اختلالات تنفسی خواهد انجامید.

از این رو عمل بینی فانتزی در این دسته از افراد ، می تواند انجام جراحی های پیچیده تری را ضروری سازد و آن ها را با خسارات متعدد روحی و مالی مواجه سازد.

درباره drkheradmand

با ما در تماس باشید
Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram