فرم بینی بعد از جراحی بینی

این مسئله که فرم بینی بعد از جراحی بینی به چه شکلی در خواهد آمد ، یکی از اساسی ترین دغدغه های تمامی افرادی است که قصد انجام عمل بینی دارند. دکتر ازاده خردمند بهترین جراح بینی اصفهان به دلیل اشراف کامل بر روی آناتومی صورت و بینی و همچنین آشنا بودن با علم زیباشناسی قادر است فرم جذاب ، ایدآل و مطلوبی را برای بینی شما به ارمغان بیاورد.

فرم بینی بعد از جراحی بینی

این که بینی هر فردی بعد از عمل زیبایی بینی به چه فرمی در می آید ، تا حد زیادی به کیفیت بینی وی قبل از عمل و این که چقدر به جراح اجازه اعمال تغییرات لازم را می دهد ، بستگی دارد. افزون بر تاثیر نوع بینی در نتیجه جراحی ، موارد دیگری ؛ اعم از علاقه خود فرد و تشخیص پزشک نیز بر روی نتیجه این جراحی اثرگذار خواهند بود.

توجه داشته باشید که پزشک برای تعیین فرم مناسب بینی بعد از جراحی بینی ، علاوه بر در نظر داشتن شکل اولیه بینی بیمار باید به تناسب و هماهنگی بینی او با دیگر اجزای چهره نیز توجه ویژه ای داشته و حتما در طول جراحی این مهم را مد نظر داشته باشد تا به این ترتیب از بهم ریختن توازن چهره فرد جلوگیری به عمل آورده و نتیجه ای مطلوب از انجام جراحی رقم بزند.

 فرم بینی بینی بعد از جراحی بینی در خانم ها :

در خانم ها بهتر است که تیغه بینی کاملا صاف باشد یا این که یک اختلاف سطح جزئی بین تیغه و نوک بینی لحاظ گردد تا بدین ترتیب قوسی خفیف در نمای نیمرخ ایجاد گردد. قاعدتا ایجاد قوس زیاد در تیغه بینی سبب خواهد شد که ارتفاع تیغه بینی از ارتفاع نوک بینی ( پروجکشن ) پایین تر رفته و نمایی بدفرم و ناخوشایند ایجاد کند و حتی از زیبایی فرد نیز بکاهد.

سر بالا بودن نوک بینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و بیش از حد نباشد. بر اساس معیارهای زیبایی شناسی ، زاویه نوک بینی و لب فوقانی در خانم ها بهتر است بین 95 تا 110 درجه باشد ، زیرا در صورتی که زاویه ذکر شده بیش از این مقدار باشد چندان مطلوب نخواهد بود و علاوه بر کوتاه شدن طول بینی و بالا رفتن زیاد از حد نوک بینی ، تناسب چهره را نیز بر هم زده و در نمای روبرو سوراخ های بینی به طور کامل مشهود خواهند بود.

فرم بینی بعد از جراحی بینی

ایده آل ترین فرم بینی بعد از جراحی بینی در آقایان :

طبیعتا قوس دار بودن تیغه بینی ، باریک شدن بیش از حد بینی و سر بالا شدن نوک بینی به هیچ وجه با چهره مردانه تناسب ندارد ، چرا که غالبا استخوانبندی صورت مردان درشت بوده و داشتن چهره ای با فاکتورهای زنانه برای صورت آن ها مناسب نخواهد بود. از این رو تیغه بینی آقایان باید صاف بوده و هیچ گونه قوسی در آن ایجاد نشود و نوک بینی نیز سربالا نباشد. در رابطه با زاویه نوک بینی و لب فوقانی در آقایان نیز باید گفت که این زاویه بهتر است بین 90 تا 95 درجه باشد ، زیرا در صورتی که بیشتر از این حد باشد حالتی نامطلوب ایجاد خواهد کرد و از زیبایی چهره نیز خواهد کاست.

فرم بینی بعد از جراحی بینی

 

دکتر آزاده خردمند

متخصص گوش، حلق و بینی فلوشيپ جراحی پلاستیك زیبایی و ترمیمی صورت